Menu Close

Kancelaria adwokacka – nie ma spraw trudnych

Kancelaria adwokacka to miejsce, z usług którego korzysta w pewnym momencie swojego życia spora grupa osób. Pracujący w kancelarii prawnicy i adwokaci pomagają w rozwiązaniu wielu trudnych, życiowych sytuacji. Prawo to bardzo szeroka i trudna dziedzina wiedzy, większość osób nie rozumie prawniczego języka, nie wie, jak postąpić w danej sytuacji. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Ale dzięki kancelarii prawnej przeciętna osoba nie musi znać ustaw i przepisów prawnych. Wystarczy, że zwróci się do kancelarii, a jej prawnicy odpowiedzą na wszystkie pytania. Znają wszystkie kruczki prawne, wiedzą jak wypełnić wnioski, pozwy i dokumenty. Kancelarie adwokackie znajdują się niemal w każdym mieście, m.in. w Olsztynie. Świadczą usługi z różnych dziedzin prawa, m.in. prawa rodzinnego, cywilnego, gospodarczego, cywilnego, finansowego, prawa pracy i prawa cudzoziemców. Jakie usługi świadczy kancelaria prawna w Olsztynie?

Kancelaria prawna – główne usługi

Kancelaria adwokacka, która mieści się w mieście Olsztyn świadczy różnorodne usługi. Główne sprawy, z jakimi zgłaszają się do niej klienci to:

  • porady prawne w różnych dziedzinach prawa
  • pomoc w pisanie wszelkiego rodzaju pism sądowych
  • sporządzanie opinii i umów prawnych
  • reprezentowanie klienta przed sądem
  • udział w negocjacjach
  • pomoc w odzyskiwaniu należności 
  • pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań
  • pomoc w dochodzeniu praw autorskich czy majątkowych 

Kancelaria adwokacka Olsztyn pomaga również w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych, w sprawach podziału majątkowego małżonków. Udziela porady prawne z zakresu prawa przedsiębiorców, zajmuje się rejestrowanie oraz zakładanie spółek handlowych, pomaga tworzyć wnioski o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa. W zakres jej działalności wchodzą również porady prawne z zakresu spraw spadkowych, sprawy odnośnie podziału majątku oraz sprawy o zachowek. Kancelaria pomaga również pracownikom w sporach z pracodawcami, zajmuje się mobbingiem, walczy o wypłatę należnego wynagrodzenia czy niesłusznego zwolnienia. Kancelaria Olsztyn, jako jedna z niewielu, zajmuje się prawem cudzoziemców. Świadczy usługi prawne z zakresu legalizacji pobytu cudzoziemców, doradza w sprawach z zakresu obywatelstwa polskiego oraz w sprawach nabycia nieruchomości przez cudzoziemca. Pomaga również obcokrajowcom załatwić sprawy formalne związane z wydobyciem dokumentów stanu cywilnego czy ksiąg wieczystych. Zatrudnienie prawnicy biegle posługują się językiem angielskim, dodatkowo korzysta z pomocy tłumaczy języka niemieckiego, rosyjskiego i ukraińskiego. Pełna oferta: https://adwokatskwiot.pl/obszary-praktyki/

Czy warto skorzystać z usług kancelarii prawnej?

Prawo jest bardzo skomplikowane, przeciętna osoba nie jest w stanie poznać wszystkich jego aspektów. W przypadku trudnej sprawy, która wymaga dobrej znajomości prawa, warto skorzystać z usług kancelarii prawnej. Dzięki temu sprawa zostanie załatwiona szybko i sprawnie, bez zbędnego stresu. Nie zawsze prawnik musi reprezentować klienta w sądzie, czasem wystarczy samo skorzystanie z porady prawnej. Z pomocy prawnika warto skorzystać, gdy ma się problem z wypełnieniem wszystkich wymaganych dokumentów, pozwów i pism sądowych. Czasami potrzebne jest, aby prawnik reprezentował klienta przed sądem lub innymi urzędami, warto z tego skorzystać. Nawet jeżeli sami będziemy występować w sądzie, warto skorzystać z pomocy prawnika i uzyskać informacje o obowiązujących procedurach, czynnościach obowiązkach.

Wybierając kancelarię prawną, warto sprawdzić opinie lub popytać się znajomych. Dobry prawnik powinien skupić się na osiągnięciu korzystnego rozwiązania dla klienta, do każdego klienta musi podchodzić indywidualnie i z szacunkiem. Kancelaria Olsztyn zaprasza do kontaktu mailowego, telefonicznego lub osobistego, gwarantuje natychmiastową odpowiedź na nurtujące kwestie. Zapewnia usługi prawne na najwyższym poziomie, może pochwalić się gronem stałych klientów, którzy polecają usługi prawne swoim znajomym.